Červenec 2016

Malý kapitalista

24. července 2016 v 18:30 Téma týdne
První věc co spatřil, byl zlatý křížek pohupující se nad ňadry jeho ctěné matky. Blyštil se tak oslnivě, že samým úžasem úplně zapomněl plakat. Vztáhl k němu svou drobnou ručku, aby mohl jemně laskat jeho dokonalou strukturu. Promnout mezi prsty a opájet se myšlenkou z kolika je asi karátů.

"Ale co to !? Co to se mnou dělají !? Nemám nejmenší zájem být radostně objímán a líbán po celé své délce ! Zrovna teď, teď, když mě svět potřebuje ! Někdo už konečně musí učinit přítrž té chudobě a nezaměstnanosti ! No dobrá, dobrá, tak tedy naposled. Ale zpátky mě už nikdo nedostane ! Bylo k nevydržení poslouchat pořád ty řeči o akciích, derivátech a nemoci si otevřít ani běžný účet. Navíc ta tma ! Slyšet cinkot peněz je sice věc pěkná, ale nic se nevyrovná pohledu na pořádně naditou peněženku. Tak dost ! Tahle země potřebuje někoho, kdo tu věci chytí za správný konec, někoho, kdo má trochu povědomí o penězích a situaci na trhu ! A oni mě místo toho budou lechtat na břiše. Bože ! Pomoz ! Já se nezastavím, já se nikdy se nezastavím !"

"Vidíš ho, jak roztomile kroutí pusinkou ? Určitě se nemohl dočkat, až bude na světě, posledních pár týdnů sebou neustále mlel a kopal, stačilo jen zapnout zprávy a byl k nezastavení."

Hluboko uvnitř

16. července 2016 v 19:39 Téma týdne
Úpadek
Rozklad
Marnost bytí
Nekončící šeď
osud sytí

Figury střižené
jako z díla Kupky
na odiv dávají
své prohnilé slupky

Ke slovům
K vyznáním
Staví se hluše
Sotva bys náhlédl
do jejich duše